Fotbalové kopačky

Nike Mercurial Vapor XI

Nike Mercurial Vapor XI

Součástí nového balíčku Nike Spark Brilliance je také nová generace oblíbeného modelu Mercurial Vapor. Už 11 generace je připravena na blížící se EURO 2016, nastupovat v nich budou například  Dani Alves, Eden Hazard nebo hvězda Švédského výběru – Zlatan Ibrahimovič.

nike mercurial vapor

Předcházející, tedy 10. generace kopačky Vapor spatřila světlo světa v roce 2014. Nový model Nike Mercurial Vapor XI z kolekce Spark Brilliance je dostupný i v nové kotníkové variantě Mercurial Superfly V.

nike mercurial vapor1

Vzhled kopaček je převážně černý a červený. Zadní část kopačky je černá a směrem ke špičce se mění na červenou. Výrazným prvkem celého vzhledu jsou jemné černé svislé proužky. Design celé kopačky dotváří žlutý znak Nike, nápis MERCURIAL a také žluté konce špuntů.

nike mercurial vapor2

Kopačky Nike Mercurial Vapor jsou vyrobeny pro maximální kontrolu nad míčem a trakci ve všech směrech. K tomu má napomoci i nová struktura svršku s názvem Speed Rib, který je hlavním poznávacím znakem nové řady Mercurial. Svislé pruhy slouží k lepšímu ovládání míče.

nike mercurial vapor4png

Až na technologii Speed Rib vychází nový model z technologií předchozí generace. Svršek je i nadále z mikrovláken Teijin a využívá technologii ACC, který zajišťuje dokonalou kontrolu míče za každého počasí.

nike mercurial vapor3

Kompletní proměnou prošla podrážka nového modelu. Zatímco rozmístění špuntů z zůstalo stejné jejich tvar je úplně nový. Žlutozelené špunty získaly trojúhelníkový tvar, který je určený pro maximální rychlost ve všech směrech.

nike mercurial vapor5