Fotbalové kopačky

Nike Mercurial Superfly V

Nike Mercurial Superfly V

Součástí nového balíčku Spark Brilliance je také zbrusu nový model kotníkové kopačky Nike Mercurial Superfly. Celkově se jedná už o pátou generaci této oblíbené kopačky, kterou zastupuje Cristiano Ronaldo. Ten se v novém modelu objeví i na EURO 2016 v dresu Portugalska.

next-gen-nike-mercurial-superfly

Vůbec poprvé získaly kopačky kotníkovou ponožku v roce 2012. Dnes čtyři roky poté v kotníkové verzi kopačky nastupuje stále více fotbalistů.

nike mercurial superfly

Kopačky Nike Mercurial Superfly V se můžou pochlubit fantastickým designem. Vzhled nových kotníkových kopaček je rozdělený na dvě barvy. Zadní část kopačky všechny kotníkové ponožky je černá. Přední část je barevně odlišená na vnitřní a vnější. Vnější červená barva má název “Total Crimson” a vnitřní růžová část má název “Pink Blast”. Celkový vzhled doplňují stejně jako u modelu Vapor XI černé svislé pruhy.

nike mercurial superfly2

Technologie vychází z předchozího modelu Mercurial Superfly IV, přesto zde najdeme několik nových prvků. Tím nejvýraznějším je nová struktura svršku s názvem Speed Rib. Tyto svislé proužky slouží k lepší kontrole a ovládání míče. Jinak kopačka využívá známé technologie Flyknit a ACC.

nike mercurial superfly1

Model Superfly má nově zpracovaný svršek a stejnou proměnou prošla i podrážka. Ta už v novém modelu není vyrobena z uhlíkových vláken, ale z nylonu. Nový trojúhelníkový tvar mají také špunty. Všechny novinky slouží k maximální rychlosti a akceleraci.

next-gen-nike-mercurial-superfly-v-8

next-gen-nike-mercurial-superfly-v-9